6:31 AM
Biletul zilei - 21.07.2015

Statistica biletelor (iulie 2015) :

4 bilete propuse, 4 castigate, 0 pierdute, profit: +30.97 unit., rata succes bilete: 100% , ROI 88.49 %

G.Jones·B.Fratangelo , un meci din cadrul turneului de tip challenger de la  Binghamton , un meci care nu ar trebui sa ne faca probleme , aici intalnindu-se favoritul numarul 2 al turneului , americanul Fratangelo Bjorn ( locul 125 in clasamentul ATP , cu 13 meciuri castigate pe hard din totalul de 19 jucate in acest sezon ) cu australianul Jones Greg , un jucator despre care nu se stie prea multe , doar faptul ca are 26 de ani si ca pana acum el nu a facut prea multe in tenis ocupand pozitia 762 in clasamentul ATP , si pierzand in acest sezon toate meciurile pe care le-a disputat , nici ele prea multe , doar trei , din care doua pe hard si unul pe iarba.Ar trebui sa fie un meci fara istoric , cu un singur rezultat normal posibil , victoria lui Fratangelo.O alta varianta posibila este victoria in doua seturi a americanului la cota de aproximativ 1.45.

Pentru urmatorul meci ne ducem la Bogota (Columbia) unde se desfasoara turneul  ATP  ce ii pune fata in fata pe Krajicek si Jaziri locurile 126 , respectiv 82 in clasamentul ATP.Acesti jucatori s-au mai intalnit de 3 ori pana acum , toate intalnirile disputandu-se pe hard , Krajicek castigand de fiecare data.Daca mai punem la socoteala ca Jaziri nu este in cea mai buna forma a lui (a castigat 3 meciuri pe hard si a pierdut 6 ) cred ca optiunea de a paria pe Krajicek sa castige minim un set , este una viabila.Este de luat in calcul si Krajicek sa castige meciul la o cota de 2.10.

Am ajuns cu propunerile la Bad Gastein unde romanca Mitu Cristina Andreea o va intalni pe mai putin experimentata Haas Barbara , unde in opinia mea nu poate sa existe decat un singur rezultat : victoria romancei. Totul e in favoarea ei : experienta, forma , pozitia in clasamentul WTA , astrele , parintii si in mod cert si admiratorii.O victorie la 2-0 este cotata  undeva pe la 1.60

Miza propusa pentru biletul de azi : 10 unitati (2.5-5.0% din bugetul de care dispuneti)

articol realizat de : nordvest

Categorie: Biletul zilei | Vizualizări: 689 | Adăugat de: nordvest | Rating: 5.0/1
Total comentarii : 1
avatar
0
1 nordvest • 3:47 PM, 2015-07-21
greu de tot la mitu angry  a castigat doar in setul decisiv , la TB , in conditiile in care a castigat primul set cu 6-1 , si in al doilea a condus cu 5-2 , avand in acest set 7-8 mingi de meci , atat pe serviciul ei cat si pe cel al adversarei... pana la urma totul e bine cand se termina cu bine...